Katalog

Yüzük Kardeşliği

Yüzük Kardeşliği, İngiliz yazar JRR Tolkien'in destansı romanı Yüzüklerin Efendisi'nin üç cildinin ilkidir. Shire'daki bir köyde genç Frodo Baggins, yaşlı kuzeni Bilbo'dan aldığı yüzükle kendisini çok büyük bir görevle karşı karşıya bulur. Frodo, evinden ayrılmalı ve Kıyamet Çatlakları'na tehlikeli bir yolculuk yapmalıdır.

İki Kule

İki Kule , Yüzüklerin Efendisi'nin ikinci cildidir. Yüzük Yoldaşları, Gandalf'ı Moria Madenleri'nde kaybettiler ve Yüzük'ün gücüyle baştan çıkarılan Boromir, onu zorla ele geçirmeye çalıştı. Frodo ve Sam kaçarken, grubun geri kalanı Orklar tarafından saldırıya uğradı. Şimdi, büyük Anduin Nehri'nde yolculuğa yalnız devam ediyorlar.

Kralın Dönüşü

Kralın Dönüşü, Yüzüklerin Efendisi'nin üçüncü bölümüdür. Karanlık Lord yükseldi ve tüm Orta Dünya'yı fethetmek için ork ordularını serbest bırakırken, Frodo ve Sam, Mordor'daki krallığının derinliklerinde mücadele ediyor ama yol imkansız derecede zor, Frodo zayıflıyor ve zaman daralıyor.

Hobbit

JRR Tolkien'in kendi çocukları için yazdığı, ilk defa 1937'de  yayınlanan zamansız klasiği Hobbit, isteksiz bir kahramanın, güçlü ve tehlikeli bir yüzüğün ve zalim ejderha Muhteşem Smaug'un maceralarını anlatıyor: Orta Dünya'nın muhteşem dünyasına destansı bir giriş sunuyor.

Yakında Yayında